Oferowane usługi

Symfonia - Moduły systemu

Symfonia - Księgowość

1
Finanse i Księgowość

Symfonia Finanse i Księgowość to moduł obsługujący pełną księgowość przedsiębiorstw, które są zobligowane do prowadzenia ksiąg rachunkowych na bazie zakładowego planu kont. Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności moduł ten gwarantuje firmie skuteczne zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. Umożliwia monitorowanie kondycji finansowej firmy, a w razie potrzeby natychmiastowego reagowania na zmiany. Dzięki całemu spektrum udogodnień system do maksimum ułatwia procedury księgowe, oszczędza czas i zapewnia najlepsze wyniki.

Symfonia Finanse i Księgowość przyniesie komfort i bezpieczeństwo w codziennej pracy. Sprawi, że skomplikowane operacje księgowe okażą się dużo prostsze, ułatwi także bieżącą kontrolę zobowiązań i należności. Za sprawą intuicyjnej obsługi przyspieszy dostęp do potrzebnych informacji.

Najważniejsze rozwiązania funkcji Finanse i Księgowość

Funkcjonalność modułu Finanse i Księgowość:

 • umożliwienie ciągłości rozliczeń dzięki wprowadzeniu nierozliczonych transakcji do obrotów rozpoczęcia,
 • opcja zlecenia elektronicznego polecenia przelewu,
 • wnikliwa analiza aktualnej sytuacji firmy i klarowne przedstawienie wyników przy użyciu wykresów,
 • drukowanie raportów i zestawień utworzonych w programie w tradycyjnej, papierowej lub elektronicznej formie (w formacie PDF),
 • prowadzony automatycznie dziennik księgowań,
 • spis kontroli płatności VAT, nieoceniony przy określaniu limitu kwoty do zwrotu,
 • sprowadza do minimum ryzyko popełnienia błędów i systematyzuje rutynowe, pracochłonne czynności dzięki centralnej bazie danych dla całego systemu.
2
Kadry i Płace

Symfonia Kadry i Płace usprawni obsługę każdej formy zatrudnienia oraz rozliczenia z urzędem skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Symfonia Kadry i Płace pomaga administrować płacami oraz danymi kadrowymi pracowników w małych i średnich firmach. Wprowadza automatyzację w procesie obliczania płac i ewidencji czasu pracy. Kompleksowo obsługuje wszystkie formy zatrudnienia, w tym także umowy cywilnoprawne. Program zapewnia współpracę z programem Płatnik w zakresie deklaracji ZUS. Pozwala też przygotowywać dokumenty zgodne z formatem aplikacji SODiR Offline, sprowadzając tym samym do minimum ryzyko wystąpienia błędu możliwego w przypadku ręcznego wykonywania tych samych czynności. Automatyzacja rutynowych działań pozwala pracownikowi oszczędzić czas. Z programem Symfonia Kadry i Płace użytkownik dysponuje możliwością przesyłania do programu Symfonia Finanse i Księgowość wyników operacji dotyczących naliczenia wynagrodzeń pracowniczych, które są potem wykorzystane przy rejestrowaniu kosztów pracowniczych w dokumentacji finansowo-księgowej.

Ponadto współpracuje z systemami bankowości elektronicznej i usprawnia księgowanie dokumentów w wybranej strukturze układu kosztów. Dzięki Symfonii Kadry i Płace automatyzacja rozliczeń podatkowych oraz wystawianie przelewów z tytułu wynagrodzeń staną się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Kluczowe funkcjonalności Kadr i Płac

Funkcjonalność modułu Kadry i Płace:

 • dostęp do praktycznej ewidencji elementów kadrowo-płacowych,
 • zarządzanie danymi kadrowymi i automatyzacja comiesięcznego naliczania płac,
 • pomoc przy rozliczeniach z urzędem skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych,
 • tworzenie zestawień i dokumentacji kadrowo-płacowej,
 • szybsze nanoszenie korekt dzięki zaawansowanym mechanizmom automatycznie aktualizującym listy płac wobec poprzednich, zamkniętych okresów dla danej grupy pracowników,
 • synchroniczne naliczanie okresów z kilku stanowisk, co pozwala wielu osobom na swobodną pracę w tym samym czasie,
 • naliczanie, zamykanie i otwieranie okresu danej grupy pracowników – gwarantuje natychmiastową i bezbłędną modyfikację wybranych wartości w całym systemie.
3
Środki trwałe

Symfonia Środki Trwałe to uproszczenie kontroli nad majątkiem firmy oraz automatyzacja wielu czynności. Za sprawą szerokiego wyboru zestawień analizowanie i raportowanie posiadanych zasobów stanie się dużo skuteczniejsze. Program Symfonia Środki Trwałe daje szansę na wysyłanie do programu Symfonia Finanse i Księgowość wyników operacji dotyczących użytkowania środków trwałych w firmie. Dzięki temu mogą one posłużyć w przyszłości do rejestracji procesu użytkowania środków trwałych w dokumentacji finansowo-księgowej.

Zarządzanie majątkiem firmy to często złożony proces, a prowadzenie ewidencji i obliczanie amortyzacji jest zajęciem czasochłonnym. Moduł Środki Trwałe ułatwi to zadanie i podniesie efektywność zarządzania majątkiem firmy. Liczne raporty, ewidencja centrów kosztów czy historia środka trwałego nie tylko przyniosą wiele cennych informacji zarządczych, lecz także ograniczą ryzyko popełnienia błędów. Ponadto w Środki Trwałe raty leasingowe mogą być automatycznie dzielone na kapitał i odsetki w oparciu o Międzynarodowe Standardy Rachunkowości. Moduł uwzględnia także ograniczenia w podatku VAT przy zakupie pojazdów.

Najistotniejsze rozwiązania, jakie niosą za sobą Środki Trwałe

Funkcjonalność modułu Środki trwałe:

 • ewidencjonowanie i amortyzacja środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych,
 • amortyzacja środka trwałego za pomocą metody liniowej, degresywnej lub indywidualnej,
 • niezależna amortyzacja biznesowa i podatkowa,
 • obsługiwanie niskocennych składników majątku,
 • automatyczne definiowanie odpisów amortyzacyjnych,
 • aktualizowanie wyceny wartości środków trwałych,
 • duży wybór zestawień i raportów,
 • współdziałanie z Symfonia Finanse i Księgowość,
 • ograniczenie ryzyka popełniania błędów – naliczanie amortyzacji opiera się na obowiązujących przepisach prawa bilansowego i podatkowego.
4
Symfonia dla Biur Rachunkowych

Symfonia Drive to rozwiązanie powstałe po to, by wspierać współpracę pomiędzy firmą a obsługującym ją biurem rachunkowym. Jego głównym celem jest elektroniczna wymiana danych bezpośrednio między systemem sprzedażowym w firmie a systemem finansowym w biurze rachunkowym. Bez względu na rozmiar biura rachunkowego oraz sposób rozliczania się klientów wybór Symfonii dla Biur Rachunkowych zapewni użytkownikowi:

Funkcjonalność modułu Symfonia dla Biur Rachunkowych:

 • komfort i pełne bezpieczeństwo prawne – oprogramowanie pozostaje w zgodzie z bieżącymi przepisami, również w obszarze elektronicznym (e-Box),
 • prostą, elektroniczną wymianę dokumentów z systemem handlowym w firmie klienta za sprawą rozwiązania Symfonia Drive,
 • automatyzację obsługi klientów – wyznaczanie niezliczonej ilości wzorców księgowych, sugerowanie dokumentów czy jednoczesne księgowanie więcej niż jednej transakcji,
 • wiarygodność biura rachunkowego jako partnera dla klientów,
 • dane na temat aktualnych zmian prawnych,
 • efektywniejsze gospodarowanie czasu – wczytywanie operacji bankowych i przesyłanie e-deklaracji (e-Box).
 • ułatwienie procesu przekazywania dokumentów źródłowych do biura rachunkowego,
 • oszczędność czasu – wysyłka dokumentów zajmuje kilka minut,
 • lepszą kontrolę nad dokumentami – czytelny staje się podział na dokumenty odebrane przez biuro rachunkowe i te, które należy dopiero wysłać. Biuro rachunkowe dostanie automatyczną informację o zmianach wprowadzonych w dokumentach źródłowych,
 • pełne bezpieczeństwo przekazywanych informacji, gdyż wymiana danych za pośrednictwem Symfonia Drive obsługiwana jest w bezpiecznym środowisku („w chmurze”), co znacznie zmniejsza ryzyko kradzieży informacji.
 • Symfonia Pakiet Extra – to funkcjonalność przeznaczona dla biur rachunkowych, które obsługują klientów o różnych, często skomplikowanych potrzebach finansowo-księgowych i kadrowo-płacowych.
 • Symfonia Pakiet Standard Plus – pakiet jest rozwiązaniem przeznaczonym dla biur rachunkowych obsługujących rozliczenia płacowo-kadrowe klientów, którzy rozliczają się uproszczoną lub pełną księgowością.
 • Symfonia Pakiet Standard – to pakiet dla biur rachunkowych obsługujących klientów, którzy rozliczają się uproszczoną, jak i pełną księgowością.
 • Symfonia Pakiet Start – to proste rozwiązanie dla biur rachunkowych, które obsługują klientów rozliczających się tylko uproszczoną księgowością.

Wybór systemu

Teraz gdy już miałeś przyjemność zapoznania się z naszymi modelami wdrożeniowymi, ale kompletnie nie wiesz, jaki system ERP wybrać dla swojej działaności, przygotowaliśmy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Możemy już na tym etapie pomóc Ci zawęzić zakres poszukiwać odpowiedniego systemu. Dzisiejszy rynek oferuje szereg rozwiązań dla biznesu, w mnogości których nie jest łatwo się odnaleźć. Dlatego prezentujemy poniżej pakiety, które na podstawie wskazanych przez Ciebie parametrów pozwolą wyznaczyć systemy dedykowane określonym modelom firmy.

Pakiety

Jeżeli nie wiesz jeszcze jakiego rozwiązania potrzebujesz, zapoznaj się z naszymi pakietami.
Poniżej znajdują się 3 sugerowane przez nas pakiety. Każdy z nich ostatecznie zostaje przez nas zoptymalizowany po zapoznaniu się z oczekiwaniami firmy.

Branża firmy
Rozmiar firmy

Branża

handel

Działalność

handlowa

Zamów

Branża

produkcja

Działalność

produkcyjna

Zamów

Wycena oprogramowania

Proponujemy Państwu przeprowadzenie indywidualnej wyceny.
Wybierz jakie moduły będą ci potrzebne i uzyskaj najlepszą cenę pakietu.

Skorzystaj z wyceny