Oferowane usługi

Symfonia - Moduły systemu

Symfonia - Analizy danych

1
Analizy Finansowe

Analizy Finansowe, we współpracy z Symfonia Finanse i Księgowość, przyczynią się do szybszego otrzymywania i analizowania danych finansowych przedsiębiorstwa. Proces śledzenia kondycji firmy usprawni dodatkowo pakiet gotowych raportów oraz możliwość przygotowywania własnych zestawień.

Analizy Finansowe to niezwykle proste w obsłudze narzędzie analityczne.

Funkcjonalność modułu Analizy Finansowe:

 • uzyskujemy natychmiastowy wgląd w dane finansowo-księgowe,
 • skraca czas potrzebny na sporządzenie rzetelnego raportu finansowego,
 • zapewnai elastyczne operowanie danymi zebranymi w systemie,
 • zyskujemy przyjazne i łatwe w obsłudze narzędzie współdziałające z MS Excel.
2
Raporty graficzne

Raporty graficzne to kolejny wariant umożliwiający rozszerzenie standardowych funkcjonalności programu. Rozwiązanie to pozwala na przygotowywanie dowolnych zestawień przy użyciu tabel przestawnych oraz przedstawianie analizowanych danych w formie klarownych wykresów.

Funkcjonalność modułu Raporty graficzne:

 • podogląd w raporty graficzne i zestawienia analityczne,
 • predefiniowane wykresy i raporty związane z głównymi obszarami,
 • wariant tworzenia własnych raportów graficznych i zestawień,
 • dostęp do aktualnych informacji o stanie firmy w postaci klarownych i prostych zestawień wzbogaconych danymi graficznymi w postaci wykresów.
 • daje prosty i szybki dostęp do ważnych informacji,
 • umożliwia przygotowanie własnych zestawień graficznych,
 • oszczędza czas potrzebny do przygotowania raportów.
3
Business Intelligence

Nie ma nic ważniejszego dla rozwoju przedsiębiorstwa niż właściwe podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych, opartych na wiarygodnych danych. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez IDG przedsiębiorstwa, które mają dostęp do wysokiej jakości informacji, mogą liczyć na 35% rocznego wzrostu przychodów netto w porównaniu do firm nieposiadających takich danych. Skutecznie wykorzystane dane, zmodyfikowane w użyteczną dla użytkownika informację ułatwiają rejestrowanie pojawiających się szans rynkowych i pozwalają podejmować słuszne decyzje. To wszystko może okazać się źródłem sukcesu biznesowego przedsiębiorstwa.

Funkcjonalność modułu Business Intelligence:

 • pomoc w podejmowaniu decyzji za sprawą dostępu do informacji w każdej chwili,
 • nadzór nad aktualnymi parametrami biznesowymi, umożliwiającymi weryfikowanie wyników firmy w porównaniu z planem bazowym,
 • parametryzacja, benchmarking oraz optymalizacja procesów, będące następstwem definiowania i analizowania KPI,
 • wielopłaszczyznowa analiza zjawisk i trendów, pozwalająca spojrzeć na firmę z różnych perspektyw,
 • zarządzanie zmianą dzięki bieżącej kontroli wyników, umożliwiającej obserwowanie wpływu decyzji na wynik firmy,
 • poszerzanie dostępu do informacji dla wszystkich, którzy tego potrzebują.
4
Obszary analizy

Symfonia Business Intelligence analizuje dane w następujących obszarach:
Zarządczy
Aktualna informacja o stanie przedsiębiorstwa, kondycji finansowej, płynności, przebiegu realizacji celów strategicznych i operacyjnych w różnych obszarach działalności, budżetowaniu i nadzoru nad budżetem.
Finansowy
Kontrola kosztów i przychodów, analiza rachunku wyników i bilansu, rentowności oraz rynków finansowych, system controlingu, możliwość badania danych z dokładnością do pozycji dokumentu, budżetowanie i nadzór nad budżetem.
Marketingowy
Badanie przychodu, rentowności i marży sprzedaży, planu sprzedaży, rabatów i warunków finansowych, a także czasu realizacji zamówień.
Obsługa klientów
Analiza kontaktów z klientami, bieżący i zdalny dostęp do informacji w trakcie negocjacji warunków kontraktu, płatności czy rabatów, badanie wartości obrotów i rentowności klientów.
Zarządzanie sprzedażą
Analiza dynamiki i trendów sprzedaży, sprawdzanie wyników w różnych działach, regionach, u różnych handlowców, porównanie corocznych wyników, badanie rentowności działów, struktur, produktów, rejestrowanie problemów z dostępnością produktu itp. oraz budżetowanie i kontrola budżetu.
Analiza danych płacowych i osobowych
Spojrzenie na składniki płacowe pod kątem: struktury firm, zatrudnionych pracowników, wynagrodzenia, danych osobowych, analizy płac, sposobu zatrudnienia itp.

5
Informacja na czas

Wzrost efektywności zarządzania i wykorzystania danych można osiągnąć poprzez udostępnienie systemu BI na różnych poziomach organizacji. Symfonia Business Intelligence daje każdemu uczestnikowi procesów biznesowych łatwy dostęp do bieżącej informacji.
Standardowa licencja Symfonia Business Intelligence wyposażona jest w wiele form dostępu. W ramach modułów operacyjnych (handlowego czy finansowego) użytkownicy mogą używać narzędzi analitycznych za pośrednictwem arkusza kalkulacyjnego MS Office Excel, z urządzeń mobilnych z ekranami dotykowymi w różnorodnym środowisku operacyjnym (iOS, Android oraz Windows).
Dzielenie się personalizowanymi analizami i raportami z innymi osobami, grupami i działami jest w Symfonia Business Intelligence możliwe dzięki zapisowi i dystrybucji raportów w postaci RTF lub PDF.
Istnieje możliwość automatycznej dystrybucji raportów do określonych odbiorców, potrzebujących danych informacji na czas i w dowolnym miejscu. Użytkownicy Symfonia Business Intelligence mogą samodzielnie zarządzać automatyczną wysyłką treści.

6
Prezentacja informacji

Symfonia Business Intelligence ma użytkownikom do zaproponowania aż 10 dashboardów i ponad 200 gotowych do użycia analiz z przejrzystymi wykresami, diagramami i tabelami, co zapewnia ciągły monitoring poziomu realizacji KPI, bycie na bieżąco z trendami i szybką rejestrację zagrożeń. Interaktywny interface graficzny pozwala eksplorować dane w różnych układach i na różnych poziomach wnikliwości.
Symfonia Business Intelligence pozwala analizować i porównywać dowolne przedziały czasowe, obszary geograficzne i struktury w organizacji. Z narzędziem tym nie stanowi problemu personalizowanie raportów i zestawień w zakresie danych, struktury, grafiki, a także języka.
Interesująca i przystępna forma graficzna sprawia, że informacje są czytelniejsze i lepiej rozumiane oraz prowadzą do wartościowych wniosków. Eksport danych do najpopularniejszych formatów plików umożliwia dzielenie się ważnymi informacjami np. w ramach grup roboczych, jednakże z zachowaniem bezpieczeństwa tajnych danych. Dostęp do danych mogą mieć nie tylko kierownicy, lecz także pracownicy, i to bez względu na lokalizację, urządzenie końcowe i porę dnia. W związku z tym, że udostępnianie informacji odbywa się ekspresowo, każdy potencjalny użytkownik ma do nich natychmiastowy dostęp.

7
Kontrola dostępu i drążenie danych

Symfonia Business Intelligence daje możliwość szerokiego nadawania uprawnień dostępu do danych, zestawień i raportów (grupowych oraz indywidualnych). Dzięki temu kontrolowanie wglądu do danych wrażliwych może przebiegać bez zarzutu. Stosowane zabezpieczenia są zgodne nawet z najbardziej restrykcyjnymi wymogami obowiązującymi w przedsiębiorstwie.
W związku z rozwojem dostępu do sieci i rosnącą popularnością urządzeń mobilnych użytkownicy oczekują coraz szybszego, bardziej intuicyjnego dostępu do informacji i analiz bez żadnych ograniczeń co do pory dnia, lokalizacji czy urządzenia, na którym pracują.
Za sprawą intuicyjnej nawigacji drążenia danych od ogółu do szczegółu możliwe staje się dotarcie aż do poziomu interesującej użytkownika pozycji danego dokumentu. 10 niezależnych wymiarów analitycznych, w tym jeden zdefiniowany jako miejsce powstawania kosztów (MPK), umożliwia analizę informacji w kilku przekrojach, a także nieograniczone dopasowanie systemu analitycznego do wymagań organizacji.
Symfonia BI to funkcjonalność przeznaczona dla księgowych, służąca do weryfikowania jakości rejestrowanych danych zawartych w kokpitach managerskich oraz kontekstowo w aplikacji z poziomu operacyjnego.
Wczytywanie danych ze źródeł zewnętrznych, np. planów sprzedażowych z MS Excel, umożliwia zaktualizowany wgląd w realizację założonych KPI. Narzędzie pozwala też na implementację budżetowania jako procesu biznesowego. Dzięki konsolidacji danych raportowych z wielu spółek można otrzymać kompleksowy obraz sytuacji biznesowej.

Wybór systemu

Teraz gdy już miałeś przyjemność zapoznania się z naszymi modelami wdrożeniowymi, ale kompletnie nie wiesz, jaki system ERP wybrać dla swojej działaności, przygotowaliśmy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Możemy już na tym etapie pomóc Ci zawęzić zakres poszukiwać odpowiedniego systemu. Dzisiejszy rynek oferuje szereg rozwiązań dla biznesu, w mnogości których nie jest łatwo się odnaleźć. Dlatego prezentujemy poniżej pakiety, które na podstawie wskazanych przez Ciebie parametrów pozwolą wyznaczyć systemy dedykowane określonym modelom firmy.

Pakiety

Jeżeli nie wiesz jeszcze jakiego rozwiązania potrzebujesz, zapoznaj się z naszymi pakietami.
Poniżej znajdują się 3 sugerowane przez nas pakiety. Każdy z nich ostatecznie zostaje przez nas zoptymalizowany po zapoznaniu się z oczekiwaniami firmy.

Branża firmy
Rozmiar firmy

Branża

handel

Działalność

handlowa

Zamów

Branża

produkcja

Działalność

produkcyjna

Zamów

Wycena oprogramowania

Proponujemy Państwu przeprowadzenie indywidualnej wyceny.
Wybierz jakie moduły będą ci potrzebne i uzyskaj najlepszą cenę pakietu.

Skorzystaj z wyceny