Oferowane usługi

Comarch

ERP Optima

Comarch ERP Optima to funkcjonalność i wsparcie przeznaczone dla małych i średnich firm handlowych i usługowych. Wbudowane rozwiązania branżowe czynią z programu świetne udogodnienie dla biur rachunkowych, księgowych oraz doradców podatkowych, a także dla firm prowadzących sprzedaż przez internet.

Comarch ERP, charakteryzujący się modułową strukturą, stanowi wzorcowy przykład niezawodnego systemu klasy ERP. Jako zintegrowany system informatyczny został tak zaprojektowany, by spełniać standardy, jakich oczekuje się od innowacyjnych, zintegrowanych systemów zarządzania. Obejmują one między innymi szereg opcji Optima:
- CRM – pozwalający na szerokie możliwości kontaktu z klientami oraz ich obsługę,
- księgowość – narzędzie komputerowe do kontrolowania i prowadzenia różnego rodzaju spraw księgowych w firmie,
- i wiele innych.

Za realizację tego nowoczesnego rozwiązania odpowiada polski producent oprogramowania. Strukturę Comarch ERP Optima tworzą moduły, które mają na celu wypełniać polecenia wyznaczone przez procesy biznesowe klienta, a także zadania operacyjne realizowane przez jego firmę.

System Comarch Optima to inwestycja w nieustanny rozwój oraz szansa na podążanie za najnowszymi trendami i technologiami. Comarch – jako czołowy dostawca systemu ERP w Polsce – nie ustaje w monitorowaniu potrzeb konsumentów, a swoje obserwacje przekłada na procesy biznesowe w zintegrowanym systemie ERP. Dzięki ciągłemu rozwojowi marki możliwe jest regularne zapewnianie użytkownikom coraz bardziej nowoczesnych narzędzi, które okazują się niezwykle przydatne w automatyzacji i optymalizacji ich pracy (np. w przypadku księgowości). Zintegrowany system zarządzania ma zatem renomę funkcjonalności znacznie wpływającej na uproszczenie pracy. Odciążenie procesów operacyjnych pozwala skoncentrować się na innych płaszczyznach, co w praktyce może oznaczać skierowanie wolnych zasobów na zadania stricte biznesowe i strategiczne.

ERP Optima - Moduły systemu

ERP Optima - Handel

1
Handel z magazynem

Rozwój firmy handlowej wiąże się z rosnącą potrzebą informatycznego wsparcia w obrocie towarami. Comarch ERP Optima moduł Handel daje szansę na kompleksową obsługę firmy, jeśli chodzi o prowadzenie gospodarki magazynowej oraz fakturowanie. Moduł ten nie tylko zawiera wszystkie rozwiązania modułu Faktury, lecz także ułatwia zarządzanie zasobami w magazynie oraz pozwala na wystawianie różnego rodzaju dokumentów handlowych i magazynowych.
Comarch ERP Optima umożliwia prowadzenie kilku lokalnych magazynów w obrębie jednej firmy.
Program jest kompatybilny z wieloma narzędziami zewnętrznymi, takimi jak drukarki czy kasy fiskalne.

2
Faktury

Dzięki modułowi Faktury wystawianie dokumentów handlowych – takich jak faktury, paragony, korekty – staje się o wiele łatwiejsze. Na uwagę zasługują też dodatkowe funkcje, tj.: cennik z dowolną ilością cen, sposobność wyliczenia wielowymiarowych rabatów, a także fiskalizacja paragonów i faktur.
Comarch ERP Optima Faktury to moduł, za pomocą którego użytkownik w przejrzysty i intuicyjny sposób może wystawić:

Funkcjonalność modułu Faktury:

 • fakturę sprzedaży (dla podmiotów gospodarczych i os. fiz.)
 • fakturę zakupu,
 • fakturę pro forma i zaliczkową,
 • paragon,
 • fakturę RR,
 • faktury wewnętrznych sprzedaży i zakupu,
 • faktury korygujące,
 • faktury VAT marża.
3
e-Sklep

Comarch e-Sklep to nowoczesne oprogramowanie sklepu internetowego, stanowiące wsparcie przy sprzedaży wielokanałowej. Integracja z systemami Comarch ERP sprawia, że realny jest szybki, dwukierunkowy przepływ informacji, a to z kolei ma bezpośredni wpływ na skuteczną i efektywną obsługę procesów promocyjno-sprzedażowych. Szeroki zakres możliwości oprogramowania czyni je atrakcyjnym zarówno dla rynku B2C, jak i B2B. Aplikacja oferuje szereg rozwiązań marketingowych udogadniających sprzedaż (np. rabaty, promocje, remarketing porzuconych koszyków). Moduły wielojęzyczności i wielowalutowości otwierają możliwość działania na rynkach zagranicznych. Comarch e-Sklep stwarza szansę zarządzania wieloma sklepami z poziomu jednego panelu administracyjnego. Jeśli chodzi o stronę graficzną, Comarch e-Sklep daje niemal nieograniczone możliwości zmian wyglądu – modyfikacji można dokonywać nie tylko przy użyciu klasycznej metody organizacji wyglądu, tj. „przeciągnij i upuść”, lecz także z pomocą gotowych szablonów graficznych, lub dzięki wykorzystaniu bardziej zaawansowanych projektów (edytory CSS).

Comarch e-Sklep to również wariant integracji z serwisami zewnętrznymi w Polsce, Francji i Niemczech:

Funkcjonalność modułu e-Sklep:

 • serwisami płatności online (m.in. PayU, Dotpay),
 • serwisami ratalnymi (m.in. Santander, mBank)
 • dużymi serwisami handlowymi (m.in. Allegro, wszystko.pl),
 • porównywarkami cenowymi (m.in. Ceneo, Nokaut),
 • portalami społecznościowymi (Facebook, Google+),
 • serwisami ocen (Opineo),
 • serwisem do tworzenia zaawansowanych kampanii mailingowych FreshMail,
 • usługą kurierską Paczkomaty InPost.
4
Detal

Moduł Comarch ERP Optima Detal to aplikacja intencjonalnie zaprojektowana do obsługi szybkiej sprzedaży detalicznej. Stworzona została w celu jak największego uproszczenia pracy sprzedawców i jest bezpośrednio powiązana z Comarch ERP Optima. Udogodnienia, jakie niesie za sobą Comarch ERP Optima Detal – tj. prosta obsługa, współpraca z ekranami dotykowymi, a także wyjątkowo przejrzysty interfejs – czynią z aplikacji idealne narzędzie do pracy w każdym sklepie.

5
Współpraca z ERP Mobile Sprzedaż

Comarch ERP Mobile Sprzedaż stanowi mobilną pomoc przy bardziej rozległych działaniach sprzedażowych i marketingowych. To z pewnością wartościowe wsparcie w codziennej pracy przedstawiciela handlowego. Aplikacja ta, bazując na nowoczesnych technologiach, stworzona została z myślą o urządzeniach przenośnych, takich jak smartfony czy palmtopy. Moduł Comarch ERP Optima Handel oraz aplikacja Comarch ERP Mobile Sprzedaż są ze sobą powiązane, w wyniku czego nie ma najmniejszego problemu z wysyłaniem danych o towarach czy kontrahentach do urządzenia, a następnie odczytywaniem z urządzenia danych o zamówieniach lub sprzedaży.

Wybór systemu

Teraz gdy już miałeś przyjemność zapoznania się z naszymi modelami wdrożeniowymi, ale kompletnie nie wiesz, jaki system ERP wybrać dla swojej działaności, przygotowaliśmy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Możemy już na tym etapie pomóc Ci zawęzić zakres poszukiwać odpowiedniego systemu. Dzisiejszy rynek oferuje szereg rozwiązań dla biznesu, w mnogości których nie jest łatwo się odnaleźć. Dlatego prezentujemy poniżej pakiety, które na podstawie wskazanych przez Ciebie parametrów pozwolą wyznaczyć systemy dedykowane określonym modelom firmy.

Pakiety

Jeżeli nie wiesz jeszcze jakiego rozwiązania potrzebujesz, zapoznaj się z naszymi pakietami.
Poniżej znajdują się 3 sugerowane przez nas pakiety. Każdy z nich ostatecznie zostaje przez nas zoptymalizowany po zapoznaniu się z oczekiwaniami firmy.

Branża firmy
Rozmiar firmy

Branża

handel

Działalność

handlowa

Zamów

Branża

produkcja

Działalność

produkcyjna

Zamów

Wycena oprogramowania

Proponujemy Państwu przeprowadzenie indywidualnej wyceny.
Wybierz jakie moduły będą ci potrzebne i uzyskaj najlepszą cenę pakietu.

Skorzystaj z wyceny